demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Write a system of equations to describe the situation below, solve using any method, and fill in the blanks.Carter and Anna are making presentations for a class
S-7>3Help please !Don’t really understand
Which line is perpendicular to 3y + 2x = 12?A. 6x - 4y = 24C. 2x + 3y = 6B. y + 3x = -2D. y = -2x + 6
Suppose the lake by your house as 198,000 gallons. But its volume grew by 3000 every weekWrite an equation modeling the number of gals in the lake after so many
The Parson family is going to a Broadway show. The tickets cost $85 each, there is a charge of $2.50 perticket to pick them up at the box office, a service fee
The following table is a function.х15725354 9у-3 27-4 5971 0
What happens to the graph when you change the value of a?
Kevin and Randy have a jar containing 67 coins all of which are either quarters or nickels. The total value of the coins in the jar $12.75 ... how many of each
bea earned $ 11,700.00 commission for selling a house calculated at 6/100 of the selling price. what was the selling price of the house?
find thevsurface area of a square pyramid wuth side length 3 km and slant height 5 km