naomiazubogu11 naomiazubogu11
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

9.Huge bought x notebooks. Write an expression to model the cost of the
notebooks Huge Bought
0 2.50x
O 25x
O 32x

Respuesta :

itsnn299
itsnn299 itsnn299
  • 03-09-2020

Answer:

[tex]2.50x[/tex] ,or [tex] 2.5x [/tex]

Step-by-step explanation:

All of the expressions are right, but I doubt that there's a notebook that costs 25 dollars or 32 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

Where can the following organelle be found: Golgi Apparatus Prokaryotic Cells Animal Cells Plant Cells
Who controlled the city of Jerusalem when the Crusaders began their attack?
What single decimal multiplier would you use to decrease by 3% followed by a 4% increase?
Factor by grouping 20p³+15p²+24p+18​
Why are other areas relatively empty? DONT JUST COMMENT ANYTHING BECAUSE U WANT POINTSS
find the missing side of similar figure find x
What does every shot have with regards to depth?
What is the difference between amending the U.S. Constitution versus amending the Virginia Constitution?
What is the following thesis statement missing? There are differing opinions about the safety of football for elementary students. Evidence An objective tone
Yesterday, I spent $29.81 for 11 gallons of gasoline. What is the unit rate of the gasoline Number only.