athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The power 3 -3 equals 1/27 Which expression is equivalent to 3 -3 ?O 1/3 2O 1/3 3 ***********O 1/9 3O 1/3 9 ​
Coach Hutchison is the basketball coach at school . she asks players to record their heights. The histogram shows the data she has collected What unit of measur
What is the molarity of 40ml of NaOH if it takes 25ml of 0.5 molar HCl to neutralize it?
13. Find PS. 39 Р \76° R 28° S
PLEASE HELP ASAP!!!!!! The table below shows the lowest temperature, in degrees fahrenheit, on each of 5 days. What is is mean lowest temperature, in degrees fa
These box plots show the scores of students in three different schools on the same 10-point quiz Which of the following statements is true? PLS HELP ME
name the titles of each book ms.gruwell ordered for her students
When did the Industrial Revolution reach the United States?
if an electrically neutral atom has 57 protons how many electrons does it have?
What is the property of (2x)y=2(xy) ?