alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

If 4x^2-16=m, then x^2-4=...?
What is the cost of constructing a fence 6 ft., 6 in. high around a lot measuring 90 feet by 175 feet, if the cost of erecting the fence is $1.25 per linear foo
How many gallons do you have if you have 18 quarts
List the three types of particles that can be emitted from an unstable nucleus. Please help
-25 Points- IF P=(-2,-1) and Q=(2,1) are the endpoints of the diameter of a circle find the equation of the circle.
Cooper is measuring ingredients for his special dessert. He needs a total of 70.4 mL of milk and melted butter. The recipe calls for 30.6 mL of butter. How much
Liz, a 37-year-old woman, was diagnosed with HIV 2 months ago. She received one dose of MCV4 at that time and is now getting her 2nd dose. What would be an appr
Samantha's Recipe 3 1/2 parts cranapple juice 2 1/2 parts lemonade Caden's Recipe 4 1/4 parts cranapple juice 3 3/4 parts lemonade For each recipe, write a ra
I NEED HELP ASAP PLEASE
A group of covalently bonded atoms that acts together as one charged atom is a ____.