myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

given the functions w( x) =2x+1 and vw(x) =4x²+4x-5,find w¯¹(x) answer meeeee​
Budhas 7/10 of a cake left. Two of his friends are over for dessert. Estimate how much cake each of them, including Bud, will get. A.1/2 of the cake B.1/4of th
What is | −34 | ? ------- l l ------- l l --------
square of 5x+1 by 5x​
Applying a Level of Significance In this task, you’ll study the data from two experiments. For each data set, you will determine whether the difference of means
The table above shows some values of the functions f and g. What is the value of f(g(1)) ? A) 2 B) 3 C) 4 D) 5
3 times the sum of a number and 4 is 20
2.) Find the measure of exterior angle X:
Land could be acquired in any of the following ways except a. Land could be obtained through marriage. c. Land could be given by the Church as a fief. b. Land c
explain the characteristic of society​