josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

How old is Bolo in Miguel Street​
d. One holding pen uses 500 feet of fence wire and 100 feet of tie wire. A farmer uses a combined length of 1,000 yards of wire. What length of tie is wire was
What is the answer to this question?
Hey guys please Answer all this questions correctly..!!​
In the story The cask of Amontillado what makes the story suspenseful?
The demand for tickets to an amusement park is given by p = 70 - 0.2q, where p is the price of a ticket in dollars and q is the number of people attending at th
The God of Judaism is also the God of what other two religions?
Henrik grew 3 times as many potatoes as Derek grew. Derek managed to grow 49 potatoes. Henrik already had 173 potatoes harvested from his other field. How many
How does an author use the element of surprise in fiction? a.) withhold information from the reader until a specific time b.) give a hint or clue of will happen
write a program to print the sum of series 1/2+3/4+5/6+/8+.......19/20