leslie25
leslie25 leslie25
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

help solving the problem for number 1-3

help solving the problem for number 13 class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
1. 4 boxes for 12.....12/4 = 3...paid 3 per box
if 6 were bought....6 * 3 = 18 bucks would be spent

2. 2/9 of 36..." of " means multiply
    2/9 * 36 = 72/9 = 8 expected to forget their bows

3. 8 packs for 32.....32/8 = 4 per pack
if 14 packs were bought.....14 * 4 = 56 bucks would be spent


Answer Link

Otras preguntas

Dandruff is caused by the shedding of excess cells from the outer layer of the skin
What times 3 equals 62
What are 3 ways that scientists can learn about the earth's mantle?
Is the relationship between the cost of equal-priced DVDs and the number purchased linear
an item has a price tag of $35 and another tag that says 20% off what is the sale price?
In "i too" why does the speaker say "they" will be ashamed
Use mitochondrion in a sentence
a bullet train can travel at 170 miles per hour. Will a graph representing distance in miles compared to time in hours show a proportional relationship? explain
how does the nucleus of a copper atom compare to the nucleus of a nickel atom
Write a fact with the same sum as 7+5