wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Paulo had 2 1/4 feet of red twine. he had 1 5/12 feet of blue twine. he used some twine for a craft. he has 1 11/12 feet of twine left how much did he use for c
Reasons people married in medieval europe
Aluminum has a density of 2.70 g/mL. Calculate the mass (in grams) of a piece of aluminum having a volume of 239 mL .
Plz help what would be the answe
which of the following is most likely the graph of y= -2x + 3?
What is 2 to the 32 power
these five rational numbers are plotted on a horizontal number line. -2/3, 7/8, -4/5, 7/10, -4/3. which statement is true. -4/3 is farthest to left, and 7
Please help me l!!!!!!!
There are two jobs you can apply for. the first job pays $22,000 the first year, with raises of $4,000 each year thereafter. the second job pays $26,000 the fir
he table shows the percentages of hydrocarbons that are found in a sample of crude oil. Hydrocarbons Percentage Paraffins 30 Naphthenes 49 Aromatics 15 Asphalti