jonathanadcock
jonathanadcock jonathanadcock
  • 01-08-2016
  • Mathematics
contestada

Use the rules for long division to divide 262 by 9. A. 30 B. 29r1 C. 28 D. 29

Respuesta :

dotogirl03
dotogirl03 dotogirl03
  • 10-08-2016
The answer is B. 29 with a remainder of one.

Answer Link

Otras preguntas

Tom wants to open a store that sells hats. He thinks that he can sell them for $20 each. He estimates his monthly expenses to be $3,000, and it will cost him 8
factor and simplify- 25x^{2} -1
What countries are in North America
C4H6O3 + H20 » С2Н402
The CMS publishes the relative value units (RVUS) as a part of the A. Ambulatory fee schedule. B. Medicare fee schedule. C. Federal Coding and Reimbursement Reg
The cost for a pack of 7 padlocks to $23.80. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Find all values of $x$ such that $2x^2 +9x - 5=0$.
Use the following excerpt from Boccaccio's The Decameron to answer the following question: "In the year of our Lord 1348, there happened at Florence, the finest
2140=(905)(v^2)/3.25
hen given the information below, can you conclude that Quadrilateral WXYZ is a parallelogram? Why or why not? In Quadrilateral WXYZ, the sides have the followin