ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Is someone willing to answer and solve this number 4 for me please I'll thank you
Can someone please help with this question
What images cause an immediate emotional response in nearly every person?
What makes up the cell wall
Kirsten's work is shown below: 1 x 1.75 = 1.75 10 x 1.75 = 10.75 100 x 1.75 = 100.75 1,000 x 1.75 = 1,000.75 This is the correct pattern: 1 x 1.75 = 1.75 10 x 1
A space vehicle with a mass of 104,328 kg is at an altitude of 45.0 km when its boosters separate. What is the potential energy? Express your answer in scientif
What is the role of the nervous system in the body?
Please help it would mean a lot
What can you do to improve your peer relationships?
Suppose two fractions are both less than 1. Can their sum be greater than 1? Greater than 2?