HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

55/100 in simplest form?
how do you compare 1/5 and 0.201
which number between 20 and 29 has 2 and 3 in its prime factorization?
what the rational numbers equivalent to 6/9
Solve for the variable X=5y for y
A scientist wants to raise the temperature of a 0.10-kilogram sample of glass from –45°C to 15°C. How much heat energy is required to produce this change in te
Charlie has x state quarters. Ty has 3 more quarters than Charlie has. Vinnie has 2 times as many quarters as Ty has. Write and simplify an expression to show h
Which causes athlete’s foot?
A bus slams on its breaks and goes from 30 km/hr to 15km/hr in 4 seconds. What is its acceleration?
A dress on sale in a shop is marked at $D. During the discount sale its price is reduced by 15%. Staff are allowed a further 10% reduction on the discounted pr