swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

~ALGEBRA! PLEASE HELP!~ Austin is climbing on a ladder that is attached against the side of a jungle gym wall. He is 5 feet off the ground and 3 feet horizontal
What part of the body must Cupid's arrows hit to be effective?
Earths gravitational pull just got three times stronger! What happens to your weight?
what principle provides for a system in which the government derives its power from the governed?
I just need some basic facts about john green, thanks xxx
Lisa has a certain amount of money. She spent 39 dollars and has 3/4th of the original amount left. How much money did she have originally
Min Jee wants to build a small patio using either brick or paver stones. It will be 70 inches long and 49 inches wide. Each brick covers an area of 3 1/2 inche
¿Que es la humanización?
Given ~ and AB = 20, CA = 8, and US = 9, what is ST? Does anyone know?
What is the cube root of 159?