leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Fill in the blank with the correct PRESENT PROGRESSIVE form of the verb. Be sure to only write the conjugated
what is the difference between relative strength and absolute strength
if a student wanted to design an experiment that uses sound scientific principles, which of the following should he or she not do?
Help with answering this question
nth term to 12 10 8 6 4
On a number line suppose point E has a coordinate of -2 and EG =10 what are the possible coordinates of point G ?
By analyzing this chart of battles in the American Revolution, it can be determined that the Revolutionary War A) was centered around New England. B) ended
What's the difference between ttheme central ideas?
107 semicolon colon dash and parentheses
In puritan marriages: reciprocal affection and companionship were the ideal. divorce was not allowed. husbands could beat their wives without interference from