xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was not a reason for the instability in Latin America ? a. Reliance on the United states for protection b. underdeveloped infrastructur
how did Islam change the way the ghazu worked?
if the product of two numbers is 21 and the sum is 10 what are the two numbers
Which of these transitions would be used to show a relationship? a. First of all b. Meanwhile c. With regard to d. Out of the blue
What is the answer for 207:68 simplified ratio?
What is 7 and 29/80 as a decimal?
(0,0) represents the
At a recent party, it cost $9.50 for refreshments for 10 guests.At this rate, how much would it cost to have refreshments for 80 guests?
what did henry stanley do to help king leopold the 2nd of belgium?
Kimmys savings account has a balance of $76.23 in june. By September, her balance is 5 times as much as her June balance. Between September and December, Kimmy