xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

a construction contractor use the equation Y=KX to determine it would cost them $19.25 to buy 7 boxes of nails. how much is each box

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

2.75 dollars

Step-by-step explanation:

If 7 boxes cost 19.25 dollars to get one box you would divide 19.25 by 7

Answer Link

Otras preguntas

A new skateboard cost $150. You have a 30% off coupon how much money did you save with your coupon?
If Word finds a potential error in a document, a red, green, or blue wavy underline flags the problem. a. True b. False
Kelly has 6 sheets of stickers, with 9 stickers on each sheet. Her aunt gives her 5 more sheets, with 10 stickers on each sheet. How many stickers does Kelly
Which sentence contains an adverb clause? a. I told my parents I wanted to play on the softball team this year. b. Do you play on any of the local sports team
claude bernards first recognized
Which is a major viewpoint of the Republican Party? Increased spending on the military Higher tax rates for higher incomes Big government will benefit the peopl
0.985 rounded to the nearest tenth
Kayley cuts half of a loaf of bread into 4 equal parts. What fraction of the whole loaf does each of the 4 parts represent?
I need a little help with these biology questions: 1. which of the following brought about an increase in human populations by increasing the amount of food and
What is 5x to the 2nd power, if x equals 7