abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with this graph please
3. Describe the light rays as it hits the ground at 10:00 am? A. No shadow is visible. B. It is slanting as it hits the ground. C. It is directly above as it hi
One characteristic of an absolute monarchy includes.
You are provided with three liquids - Water, honey and oil. On pouring the three liquids simultaneously without disturbing. What will be the arrangement of thes
how did industrialization in great britain differ from industrialization in rusiia
please give me a good answer for 30 points
When considering local issues, which point of view is best?
Please help me i need this finish by the hour
Read the excerpt from dr. martin luther king jr.’s "i have a dream" speech. now is the time to make real the promises of democracy. now is the time to rise from
Why would the Sahara have a brownish color when seen from space?