iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

A car salesperson earns 1.5% commission on every car sold. The salesperson sell a car for $22,500. What is the commission?
Who is SohCahToa Joe? on Csi geometry:trigonometry I need the answers.
Which of the following is x⁴ + y⁴ identically equal to? (A) (x² + y²)(x + y)(x - y) (B) (x² + xy + y²)(x² - xy + y²) (C) (x² + √2xy + y²)(x² - √2xy + y²) (D) (x
A number is divided by 32 is 96. What is the number?
What steps did president Wilson have to take to make an official declaration of war?
Solve the equation log 6x - 3 = -4
which of the following organisms feeds on the largest variety of producers
true or false a trapezoid is a polygon, so all polygons are trapezoid. explain.
how many rectangular prism can you make out of 20 snap of cubes
You are standing 1 meter from a squawking parrot. If you move to a distance three meters away, the sound intensity will be what fraction of its original value?