becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

When heated, KClO3 decomposes into KCl and O2. If this reaction produced 60.3 g of KCl, how much O2 was produced (in grams)?THE EQUATION IS 2KClO3-----> 2KCl
A pure substance that contains more than one atom is called a(n)... A) Element B) Mixture C) Compound D) Precipitate
Scientists can study in the field or in the
All organisms need to obtain____from food to survive.
what is 6789 / 33please show work you guys
Debra found that 6 of the 24 students in her class own a cellphone. What is the ratio of students that own a cell phone to students that do not? Explain your re
Why is it important for scientists to state a conclusion? A.To make an educated guess about an event B.To compare their hypothesis to the data that they observe
Explain how to find the decimal equivalent to 1 7/10
What is star wars about people
graphs are an easy way to sum up information and show a. intentions b. conflicts c. relationships d. contradictions