dylanprice1231p0invm dylanprice1231p0invm
  • 04-10-2019
  • Mathematics
contestada

Gilbert bought 8 2/5 ounces of walnuts. The next day, he used 5 4/5 ounces of them in a recipe.
How much is left?​

Respuesta :

amena94 amena94
  • 04-10-2019
2 3/5 ounces of walnuts are left
Answer Link

Otras preguntas

The area of a rectangle with width x and length 6x and 6x^2. What does the coefficient 6 mean in terms of the problem?
Robin inherits 1,000 shares of Wal-Mart stock from her aunt Julieta in 2020. According to the information received from the executor of Julieta’s estate, Robin’
how does the height the ball is released affect the amount of potential energy
Which of the best describes the technique that the author uses to delvelop the batters point of view a of the upcoming pitch in the section the normal routine
Simplify. 1/4(1-2/3)2+1/3 The 2 is squared i just couldn't figure out how to square it.
Carla would like to have 230,000 saved in 8 years (at the end of year 8) to pay for a trip around the world. She plans to start saving in equal annual installme
Which statement best completes the diagram? Cause Effect The Monroe Doctrine ? A. British ships are sent to the Great Lakes. B. Russian forces invade the Oregon
Psychology memory study Label the parts of the diagram below.A B C D E F G ?long term mem.short term mem.sensory mem. encoding+storage retrieval encodingexterna
Find the unit price (in dollars per ounce). A 2-pound, 8-ounce loaf of bread for $2.48 $_____per ounce
I help with this question​