citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Diana sold 336 muffins at the bake sale bob sold 287 muffins. Bob estimates that he sold 50 fewer muffins than Diana. How did he estimate? Explain
When does phenolphthalein turn pink?
Which of the following expressions is not equivalent to (-2)(8 + 6 + -3)? (-2)(8) + (-2)(6) + (-2)(-3) (-2)(8 + 6) + (-2)(-3) (-2)(8) + (-2)(6 + -3) (-2)(8 + 6)
Which of the following is NOT true about unit rates? A. A unit rate relates a quantity to 1. B. Unit rates can be used to compare two rates. C. Any rate i
What was the mission of the bound army in 1932? Help me please
Which is greater 5.269 5.038
60 POINTS Does the following table show a proportional relationship between the variables g and h?
explain the irony of the narrators words in lines 82-91
A package of 2 paintbrushes is on sale for 2.40. How much will 3 packages cost?
Describe Marlow in heart of darkness