sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

20/10 as a mixed number
Each week Suzanne and Sarah drink 2 gallons of milk.HGow many iounces of milk do they drink each Week ?
what is the density of a orange if its mass is 158.2 g and the volume is 106 mL
what is 54 times 3 times 71 minus 45 plus 102 divided by 6 times 25 subtracted by 34 times 141 plus 32 subtracted by 67? Also put 578402/10856 in simplest form.
Can the sum of two mixed numbers be equal to 2 ? Explain why or why not.
What is sociocultural ?
What is 5.207 as a fraction?
20/10 as a mixed number
4x^2-28x+49=5 solve the quadratic by completing the square
Hello. For my french class I have to write a letter to my french friend. In this letter I have to talk about spending my holiday at his house. (for example: wha