RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

If the radius of a circle is x cm. what is the length of it's circumferences?​
Does Mobile Phone Usage Increase the Risk of Traffic Accidents? by Donald Statham, Susie Smith, Elliot Penderghast, and Felicia Jones Note: This study is part o
Function or not x y 12 7 3 -2 -2 3 9 8 -12 12
Is morality simply performing the proper action in a particular set of circumstances, or is it a combination of action and character development?
Solve each pair of simulation equation.Giving both solutions. Multiply both equations by suitable numbers before adding/subtracting to elimination..A) 6x-7y=9
ILL GIVE BRAINLIEST. ANSWER ASAP
Q26 What is the subtext of Eliot Rosewater saying what is attractive about war? Select one: a. People profit from war. b. War is peace. c. War is hell. d. We ma
Write 5.2 as a mixed and improper faction
factor 1/2 out of 1/2x + 9/2
any four aims of substance abuse awareness campaigns​