Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

A tortoise is walking in the desert. It walks 6.4 meters in 4 minutes. What is its speed?
What were the two main compromises of the constitutional convention and how did they affect the government
What is 386.05679 rounded to the nearest hundredths ?
What color represents the highest elevation
Which World War II event occurred first? The United States dropped two atomic bombs on Japan. President Harry Truman was sworn in to office.
At the middle school graduation dance,the DJ played 12 slow dances,which was equal to the quotient of the number of fast dances and 2
What is 5.6 divided by 4.48
Express 750 dg in g.
why 1 hundred 4 tens and 14 tens name the same amount.
what new skill made agriculture possible