thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

Find the standard equation for the ellipse, using the given characteristic or characteristics. vertices:(0,+-7) foci: (0,+-√33)
Why is it beneficial to form partnerships between schools
he height of the pyramid in the diagram is three times the radius of the cone. The base area of the pyramid is the same as the base area of the cone. What is th
Supreme Court nominees are chosen by the President Vice President House of Representatives Retired Supreme Court justices
what is the total of 3/8+6/8+1 2/8+1 3/8+1 6/8=
If f(x) = 2x – 8 and g(x) = √x-5 what is (fºg)(30)?
when someone says “I love you” and the other individual replies “meeya more.” What’s does it mean? What does “meeya more” means?
Increasing the number of active motor units within a skeletal muscle is called
Explain how the alleles were passed from parents to offspring.
A certain ferry moves up and down a river between Town A and B. It takes the ferry two hours to travel to Town A and only an hour and thirty minutes to return t