spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
The rule of nines involves dividing the body into Areas
In O. Henry's "The Gift of the Magi," despite loving her long hair, Della cuts it and sells it. What motivated her to take this step? a. her selfless love for
One portion of pasta has a mass of 60 g.how many portions are there in a 1.2 kg bag of pasta?
What is a sentence in compound annnotate?
You find an apartment that rents for $320 per month. you are also responsible for utilities that average $80 per month. what is your likely yearly cost for this
You know that all squares are similar and all circles
You pull upward on a stuffed suitcase with a force of 105N , and it accelerates upward at 0.710m/s2, what is the wieght and mass of the suitcase? Suppose the s
combine like terms to simplify 2xy-xy-y+7y-xy
How many times does 6 go into 87?
Answer fast plz! I will give Brainliest to the best answer. My name is Draco. I am an Athenian lawmaker who introduced the first written code of law in ancient