jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Why was it important to have the constitution translated into Spanish?
Classify each number as rational or irrational 1. 11/3 2. √48 3. 6.25 4. 0.01045 5. √16/81 6. √3/16 7. 0.42 8. 16π
What is the preferred method of resolving a partner's deficit balance, according to the uniform partnership act? partners never have a deficit balance. the othe
What is the impact of Emma Watson sharing her own experiences with inequality, as a woman?
A line that includes the point(-9, -6)has a slope of 0 .What is its equation in slope -intercept form?
What is the slope of zero divided by zero?
During the economic boom of the 1990s, when many American workers enjoyed their first pay raises in a generation, the real value of wages in the restaurant indu
how many core electrons does argon have?
What parts of the geosphere are involved in plate tectonics
A publisher reports that 55% of their readers own a particular make of car. A marketing executive wants to test the claim that the percentage is actually diffe