alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

9. You have worked all summer long and saved $1240. You want to buy a car that costs $5400. How much money, m, do you need before you can buy the car? 10. at y
worth 48 points!!!! plz help me. 1.) For the following conditional statement, write the a.) inverse and b.) converse. If it is Saturday, then there is no schoo
Watson Electric has production facilities in Valley Mills, Marlin, and Hillsboro. Each one produces radios, stereos, and TV sets. Their production capacities ar
how many lithium atoms are in 4li2o?
¿Cuáles son las letras extranjeras que tenemos en el alfabeto en español? 11 points La z y la w La kyla x O La ky la w
Help and the options are rotation reflection or translation
Which key details from "R.M.S. Titanic" best support the central idea that wealth was a determining factor in who survived? Select the two correct answers. "Col
I NEED HELP PLEASE !!!!!!!!
a. The reader feels calm and relaxed. b. The reader feels a sense of urgency and determination. C. The reader feels a sense of remorse and regret. d. The reader
what coast is tallahassee located