lewisf2578 lewisf2578
  • 02-02-2019
  • Mathematics
contestada

It takes an ant farm 3 days to consume 1/2 of an apple. At that rate, in how many days will the ant farm consume 3 apples

Respuesta :

periwinkleaqua72 periwinkleaqua72
  • 02-02-2019

Answer: the answer would be 18 days


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

A line has a slope of -4 and passes through the point (0,-6) how do you do this ?
solve this system by using substituion x+6y=-13. 7×-6y=5
Do I divided or multiply
What is software ownership
All of the following would be traits of a fascist government EXCEPT Question 1 options: Use war as a way to expand and strengthen the state Usually headed by a
While roller skating, Jack and Jill decide to test one of Newton's Laws. They stood facing each other. Jack push on Jill's hand and Jill pushed on Jack's hand w
The president and other federal officials may be impeached
Read and choose the correct option. Tú ________ en la clase de educación física. caminas hablo canta necesitas Please help ASAP!
Marco paid $22.62 for 7.8 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas
Which structure is found in the epidermis layer of the skin?