jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

may you defeat your rivals! into passive voice​
write a letter to your uncle explaining two reasons why you want to continue your education and ask him to assist you ​
True or False. Judo involves a team of 7 to 11 players? O A. True ов. False
Change to reported speech What's your name?
what number is 2 * 10 ^100
The amount of chlorine, c, needed to maintain a pool varies directly as the volume, V, of the pool. If k is the constant of variation, which equation represents
10. Draw a second line on the graph in order for the system to have NO SOLUTION. O Write BOTH equations for this system. Original Line Your Line 3456789 m= m= b
what does it mean if you see someone from your past in your dreams? ​
If the lowest paid players are on $1,000/week, how much do they earn per: Fortnight Month .Year
how many formula units are there in 216g of Ba(NO3)2?