noahcds2805 noahcds2805
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

Adriana bought 20 dogs and each dog price was $8:89 each how much she spent?

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 03-10-2018
20 ×8.89 =177.80 total spent on 20 dogs
Answer Link

Otras preguntas

Acceleration involves a change in A. time B. direction C. speed D. either b or c
what is the Professional spoken language?
Differentiate between order and command
A 48-ounce bottle of soda costs $1.79. What is the unit price? a. $.04 b. $.06 c. $.40 d. $.53
Can any one help A B. C
Explain the work of a river at mature stage.​
I have 2457 dollar and u have the same I bought a ball a doll and cotton candy u tried to buy the same thing but u could not afford it .WHY???​
(5 + 6) - + (-5 - 6) + - (5 - - 6) A.21 B.12 C.11 D.18
what is resulting fraction represented in figure?​
English GrammarIdentify whether the given Sentences are compound or complex. Give Reason. I cannot wear this dress because it is too tight. ​