zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

what problems did northerns have with the fugitive slave act
On a survey, students reported how many minutes it takes them to travel to school. Here are their responses. Find the mean travel time for these students. I
A wave with a wavelength of 69 meters has a period of 13 seconds. What is the speed of the wave? 5.3 m/s 897 m/s 0.19 m/s 41 m/s
Jonathan Swift, in his satire Gulliver's Travels, gives his horse-like creatures the name "Houyhnhnmns" in imitation of their ___ speech. A. bovine B. equine C.
12. He yelled at Cindy ____ it were all her fault. A - as though B - like C - because D - although
What are the solutions of the inequality? -2(3x+2) ≥ -6x-4 A. x ≥ 0 B. x ≤ 6 C. all real numbers D. no solution
Which word in the sentence, if any, should be followed by a comma? Our dog is a retriever which is a type of dog bred for hunting. A. retriever B. dog C. Th
A water wave travels 36 meters in 15 seconds. What is the speed of the wave? 540 m/s 2.4 m/s 0.42 m/s 1.9 m/s
Serfs were not required to provide labor services for the manor. true false
Which salutation uses correct punctuation? A.Dear Jacob! B.Dear Grandpa Wayne. C.Dear Billy, D.Dearest Harriet?