SophiaMay89 SophiaMay89
  • 03-03-2016
  • Mathematics
contestada

the weighted average method is best used for?

Respuesta :

garydesir1
garydesir1 garydesir1
  • 03-03-2016

The weighted average method is best used for to assign the average cost of production to a product.


I hope that's help .

Answer Link

Otras preguntas

help me with this please
What significant function can parasitism have in the ecosystem? a) the formation of lichens b) benefiting the health of hosts c) population decrease of an overa
What is the true meaning of life... I'm surprised they ain't no slam poetry I'd Ace that​
I need help on this it says Luigi have 39 cups of flour for every six pizzas he makes
What does the passage reveal about the relationship between Claudius and Hamlet?
#6 Find the unit rate of the situation below: You pay $29.90 for 10 gallons of gas
Write a situation to repersent the equation y=5x
How does simple interest show proportional reasoning and relate to the percent equation?
explain how financial strain was burdensome to family life
A business owner should select which price for their goods to reach equilibrium? A. $1.50 B. $3.00 C. $4.50 D. $9.00