Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Please help need answer quick
What is the answer for this express
Chlorine has two stable isotopes, Cl-35 and Cl-37. If their exact masses are 34.9689 amu and 36.9695 amu, respectively, what is the natural abundance of Cl-35?
Why must the sperm and egg undergo meiosis? so that the offspring will have 1/2 the chromosomes so that the offspring will have the correct number of chromosom
Which of these is the accessory organ to digestion that produces most of the digestive enzymes?
Who is on American side in World War I
GIVING 20 POINTS!!!I need a real life example of a quadratic model, IT NEEDS TO BE THE QUESTION AND THE ANSWER!! It can be any example of quadratic models.
speech on the topic of "fresh air, healthy life".​
what is the tense of he underline verb? Rockwell had been attending the New York school of art when he dropped out and enrolled at the National Academy of desig
A relationship based on need is called ?