aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Fact or option Fourth of July is celebrated in July.
7- .....did.......... he visit you yesterday?a) Isb) Havec) Didd) Does​
HELP PLEASEEE!!!!! SCHOOL START TOMORROW. NUMBER 21 and 22 ONLY
HELPPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!! A ball is thrown from an initial height of 2 meters with an initial upward velocity of 11 m/s. The ball's height h (in meters) after
HELP PLEASE!!! U is the set of positive integers less than 18. G is the set of positive factors of 12. What is the complement of set G in universe U.
Question3..........................
What is the value of x? Help please
suppose a new cancer treatment was given to a sample of 300 patients. The treatment was successful for 210 of the patients. Assume that these patients are repre
Q varies inversely as the square of p, and Q = 36 when p = 7. Find Q when p = 6. A. Q = 176 B. Q = 6 C. Q = 49 D. Q = 42
How to create a machine that can create anything without any limitations